Wnioski z ankiety żywieniowej i nowa seria wpisów

Nowy rok, nowa seria wpisów

Sylwester już za nami, nowy rok się zaczął, więc teraz najwyższy czas zastanowić się, co chcielibyśmy zmienić na lepsze w nadchodzącym roku i zacząć wcielać to w życie! Na fali noworocznych postanowień przyszedł mi do głowy pomysł na całkiem nową serię wpisów! Trochę myślałam, co ciekawego można by jeszcze wymyślić i zastanawiałam się, z czym mogą mieć największy problem osoby próbujące się zdrowo odżywiać. Jakiś czas temu przeprowadzałam małą ankietę żywieniową, i sporo osób zaznaczyło zbyt małą świadomość żywieniową jako największy problem w zmianie sposobu odżywiania na zdrowszy. Uznałam, że mogę w tym trochę pomóc!

Przy okazji, bardzo dziękuję wszystkim, którzy zgodzili się wziąć udział w ankiecie 😀

 

Co znajdzie się w nowych wpisach?

Moim zdaniem seria będzie ciekawa dla bardzo wielu osób, nie tylko tych, które mają bzika na punkcie zdrowego odżywiania i wielbią Chodakowską i Mel B. 😀 Mianowicie, będzie to seria o przeciętnych potrawach, które każdy Kowalski wcina na co dzień. Będzie na przykład o pomidorowej, mielonym albo sałatce jarzynowej. Ale nie będziemy się bawić w wybory miss na najzdrowszy przepis w Internetach. Będziemy za to sprawdzać, jakie substancje odżywcze wchodzą w skład danej potrawy, i to dość dogłębnie 😀 Tak, żebyście naprawdę wiedzieli, co jecie.

 

W każdym poście znajdzie się informacja o tym:

  • jak przygotować potrawę
  • jakie zawiera w sobie składniki odżywcze
  • jakie są mniej i bardziej zdrowe jej wersje
  • jakie są dietetyczne wady i zalety każdej wersji
  • jak sprawić, żeby przygotowana przez Was potrawa była maksymalnie wartościowa

 

Już jutro pierwszy wpis! Ponieważ z okazji Wigilii i zabawy sylwestrowej daniem na topie w wielu domach jest barszcz, a niektórzy pewnie mają w lodówce jeszcze resztki, to będzie to pierwsza potrawa w tej serii. Zapraszam serdecznie, bo będzie ciekawie i pysznie!