10 sposobów na więcej szczęścia w życiu

Zastanawiałeś się kiedyś, na ile jesteś szczęśliwy? Jak duże zadowolenie i radość czujesz w przeciętnym dniu? Wszyscy dążymy do szczęścia, ale w codziennej gonitwie dziwnym trafem ciągle tracimy je z oczu. Dlatego dobrze jest mieć w zanadrzu sprawdzone sposoby na więcej szczęścia, żeby ich użyć, kiedy masz doła, zły dzień albo po prostu lenia.

Szczęście to nie coś, co się goni. Szczęście to coś, co się sobie daje.

Masz pojęcie, jak łatwo jest poczuć szczęście? Być może niektórym trudno to sobie teraz wyobrazić ze względu na trudną sytuację, w jakiej się znaleźli. Niemniej prawda jest taka, że każdy może ZDECYDOWAĆ, że chce być szczęśliwy. Później wystarczy już tylko zacząć robić odpowiednie rzeczy. W tym właśnie pomogą Ci sposoby na więcej szczęścia w życiu.

Co zrobić, żeby czuć więcej szczęścia?

Te “odpowiednie rzeczy” są dziecinnie proste. W ostatnim czasie sama próbowałam wszelkimi sposobami przyciągnąć do swojego życia więcej szczęścia i byłam zaskoczona, jak bardzo jest to łatwe. Tak bardzo, że zaczęłam się zastanawiać, jakim cudem do tej pory tego nie stosowałam.

Jak na mnie działają moje sposoby na więcej szczęścia?

Przez kilka dni robiłam to, o czym za chwilę przeczytasz. Efekty?

 • wewnętrzny spokój;
 • większy dystans;
 • radość nawet wtedy, kiedy nie do końca wszystko szło po mojej myśli;
 • więcej wyrozumiałości dla samej siebie;
 • lepsze zrozumienie innych;
 • więcej energii;
 • spokojniejszy sen;
 • mniej stresu;
 • więcej czasu na małe przyjemności.

Do roboty!

Kiedy powiem Ci, jak to zrobiłam, pewnie złapiesz się za głowę i pomyślisz, że bredzę, i że to nie może być takie łatwe. Ale kiedy już ochłoniesz, spróbuj zrobić to samo i zobacz, jakie będą efekty.

10 sposobów na więcej szczęścia w życiu

1. Zrób listę momentów szczęścia w Twoim życiu i jak najczęściej uzupełniaj ją i czytaj.

Weź kartkę albo otwórz notatkę w telefonie i przypomnij sobie wszystkie te momenty, w których byłeś szczęśliwy. Momenty, w których czułeś radość, zadowolenie i optymizm. Już podczas pisania humor poprawi Ci się o 500%. Wracaj do tej listy za każdym razem, gdy będziesz czuł się źle albo będzie brakowało Ci motywacji. Kiedy przypomnisz sobie, jak to jest odczuwać szczęście, od razu wstąpi w Ciebie nowe życie. Noś swoją listę zawsze przy sobie. Koniecznie na bieżąco ją uzupełniaj – jeśli przypomni Ci się jakieś nowe wydarzenie, od razu je dopisz. Im więcej dobrych wspomnień, tym więcej szczęścia.

2. Codziennie przed snem przypominaj sobie 3 momenty szczęścia, które przeżyłeś w ciągu dnia.

Takie przypominanie ma podwójną siłę. Po pierwsze, przed zaśnięciem wprowadzasz się w stan szczęścia, bo przywołując w pamięci pozytywne obrazy z całego dnia zaczynasz odczuwać to, co czułeś w tamtej chwili. Po drugie, wszystkie złe doświadczenia schodzą na dalszy plan, a Ty skupiasz się przede wszystkim na tym dobrych. To wzbudza wdzięczność, a wdzięczność potęguje poczucie szczęścia. Kilka dni temu takie myślenie sprawiło, że miałam sen o tym, o czym myślałam i był to baaardzo przyjemny sen 😀

3. Przy porannej toalecie uśmiechaj się do siebie w lustrze przez minutę.

Oglądanie swojej naburmuszonej twarzy to żadna przyjemność. Lepiej poświęć minutę dziennie na uśmiechanie się do samego siebie, a gwarantuję, że to wpłynie na Twoje dobre nastawienie. Na początku możesz czuć się dziwnie, bo – umówmy się – szczerzenie się do lustra nie jest czymś normalnym. I to właśnie chodzi! Na początku zapewne będziesz śmiać się z samego siebie, ale później uśmiechanie się od rana wejdzie Ci w nawyk.

4. Od samego rana pozytywnie się nastrajaj i ładuj się pozytywnymi wiadomościami.

Niedozwolone są myśli typu “O Jezu, znowu muszę wstać do pracy”, “O matko, ale leje” i “Nic mi się nie chce”. Wszystkie pochodne też. Zamiast tego postaraj się, żeby już od samego rana docierały do Ciebie pozytywne wiadomości. Możesz na przykład śledzić mój fanpage na Facebooku, gdzie codziennie wrzucam jeden dobry news na dzień dobry. Tam zawsze znajdziesz coś pozytywnego 🙂

5. Poświęć godzinę dziennie rano na czytanie dobrych pozytywnych książek, oglądanie wartościowych filmików, motywację i planowanie całego dnia.

Większości będzie się to wydawało stratą czasu, ale najwięksi ludzie w historii poświęcali na poranne planowanie i motywację nawet do 3 godzin! Wiem, że może być Ci trudno wstać całą godzinę wcześniej, ale zapewniam Cię, że warto. Poukładany plan dnia to spokojniejsza głowa, więcej czasu dla siebie i więcej motywacji, czego efektem jest większe poczucie szczęścia. W planowaniu nie tylko pojedynczych dni, ale nawet całych wielkich celów pomoże Ci mój darmowy ebook, który krok po kroku pokaże Ci, jak mądrze podejść do planowania.

6. Uśmiechaj się przy codziennych czynnościach.

Ze wszystkich sposobów ten jest najłatwiejszy do zastosowania. Sprawa jest prosta: masz do wyboru chodzić z grobową miną albo z wielkim bananem na twarzy. Żadna z tych opcji nic Cię nie kosztuje. Pierwsza zalicza Cię do licznego grona codziennie naburmuszonych rodaków, a druga sprawia, że stajesz się nie tylko oazą radości, ale też bardziej pozytywną wewnętrznie osobą. No i masz lepszy humor, czyli jesteś szczęśliwszy. Którą opcję wybierasz?

7. Bajeruj samego siebie w każdej wolnej chwili.

Oczywiście z umiarem. Nie chodzi nam o to, żebyś był nadęty i chwalił się na prawo i lewo, jaki jesteś wspaniały. Chodzi o to, żebyś zastąpił negatywne i obojętne myśli pozytywnymi. Zamiast analizować w autobusie źle napisany test, pomyśl, że od tego testu wcale nie zależy Twoja wielka kariera. Zacznij na przykład zastanawiać się, co możesz zrobić, żeby następnym razem być najlepszym w klasie albo nawet zdobyć stypendium. Innym razem, zamiast pogrążać się w negatywnych myślach o zrzędliwej sąsiadce, wymyśl dla niej plan naprawczy i zdecyduj, że upieczesz dla niej szarlotkę, żeby zrobiło jej się miło. Tylko od Ciebie zależy, o czym myślisz. Jeden sposób myślenia prowadzi do szczęścia, a drugi – na dno.

8. Przynajmniej raz dziennie bezinteresownie coś komuś podaruj.

Przy obdarowywaniu innych tak naprawdę więcej dajesz sobie niż im. Wzbudza to w Tobie radość, wdzięczność i szczęście jednocześnie. Twój podarunek nie musi być czymś materialnym – to może być dobre słowo, wsparcie albo czas. Przyjemnym skutkiem ubocznym dawania jest zasada wzajemności – to, co dajesz, kiedyś do Ciebie wróci.

9. Nagradzaj się za każde osiągnięcie.

Trzeba się dowartościowywać. Ciężka harówka bez chwili wytchnienia i przyjemności nie daje niczego dobrego. W taki sposób można się tylko zniechęcić i rozgoryczyć. Kiedy zrobisz coś pozytywnego, zafunduj sobie za to coś dobrego. Niech Twój mózg wie, że praca popłaca, a wysiłek w końcu prowadzi do szczęścia.

10. Wyrzuć telewizor przez okno.

Telewizja w znacznym stopniu wpływa na mniejsze poczucie szczęścia. Negatywne wiadomości podawane na każdym kanale, “wielkie” sensacje i ogłupiające reklamy – czy to wszystko jest warte Twojego czasu i energii? Mimo że się nie znamy, jestem pewna, że nie jest. Może lepiej w tym czasie zrobić coś, dzięki czemu się uśmiechniesz? 🙂

Dużo szczęścia Ci życzę 😀

 • Zgadzam się zwłaszcza co do telewizora 🙂 Mnie pomaga dookreślenie tego czym jest dla mnie szczęście – wtedy wiem czy aktualnie jestem szczęśliwa czy czegoś mi brakuje. Jeśli brakuje mi tego mocno to działam by mieć tego więcej 🙂

 • Podpisuje się wszystkimi kończynami! Tak naprawdę KAŻDY sposób jest dobry, jeżeli tylko czujemy się lepiej 🙂 Ach, poczułam więź tematyczną, więc sobie troszkę tutaj u Ciebie pobuszuję 🙂 Pozdrawiam 😀

 • Paulina

  Znajdź w życiu pasję i wykonuj jak najczęściej☺

 • Kasia

  Trenuj, uprawiaj sport, biegaj – podniesie Ci to poziom endorfin i popatrzysz na świat zupełnie innym spojrzeniem 🙂

 • Świetny tekst i podejście do życia! Tak trzymaj! 🙂 Na pewno będę śledzić nowości u Ciebie, tak tu pozytywnie! 🙂

  • Dzięki! Zapraszam i każdej porze dnia i nocy, na pewno coś pozytywnego się znajdzie 😀