Jak znaleźć pracę w tydzień i zarabiać 24 zł na godzinę

Ten post jest w całości oparty na moim własnym doświadczeniu. To znaczy, że ja sama rzeczywiście znalazłam pracę w tydzień i naprawdę zarabiam 24 złote na godzinę. Być może trudno Ci w to uwierzyć, ale tak jest. Moim zdaniem istnieje jeden skuteczny sposób na to, jak szybko znaleźć pracę. Nie jest to jeden z tych, które działają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jest łatwy, ale będzie wymagał od Ciebie czasu i dużego zaangażowania. Jeśli jesteś zainteresowany, czytaj dalej.

Determinacja

Jeśli szukasz pracy, bo „przydałoby Ci się parę złotych” albo „chcesz sobie dorobić”, ten sposób nie jest dla Ciebie. Dlaczego? Bo tak naprawdę nie masz prawdziwej potrzeby, żeby zarobić pieniądze. W takiej sytuacji praca jest dla Ciebie atrakcyjną opcją spędzenia wolnego czasu, a nie koniecznością. Dlatego też możesz mieć zbyt słabą motywację, żeby wytrwać. Żeby mój sposób na to, jak szybko znaleźć pracę u Ciebie zadziałał, musisz czuć palącą potrzebę zarobienia pieniędzy. Wystarczy, że znajdziesz cel.

Jaki możesz mieć cel?

Niech będzie ambitny. I to bardzo. Postanów sobie, że będziesz zarabiał na spełnienie swoich marzeń. Na skok ze spadochronem. Na otworzenie wymarzonego biznesu. Na wakacje na Hawajach.

Ambitnym celem jest też po prostu przeżycie. Nikt nie powiedział, że przez całe życie musisz się utrzymywać na takim standardzie, na jakim jesteś teraz. Dlaczego masz żyć poniżej swoich możliwości? Codziennie jadasz na śniadanie kanapki z szynką, ale marzą Ci się francuskie croissanty posmarowane masłem i delikatnymi powidłami śliwkowymi podane z kubkiem cappuccino, z którego wylewa się pianka? Super. Więc masz na co zarabiać.

Tylko ambitny cel da Ci wystarczającego kopa, żeby szybko znaleźć pracę, a co ważniejsze, dużo dzięki niej zarabiać. Im ciężej będziesz pracował, tym więcej zarobisz, a im bardziej będziesz zmotywowany, tym chętniej będziesz ciężko pracował.

Pomyśl

Większość ludzi moim zdaniem źle zabiera się do szukania pracy, bo nie zastanawia się nawet, jak szybko znaleźć pracę. Najpierw robią to, co robią wszyscy, zamiast wcześniej pomyśleć. Dlatego marnują mnóstwo cennego czasu. Przeszukują ogłoszenia w Internecie, w gazetach, na portalach społecznościowych. Są wybredni. Im dłużej to robią, tym bardziej utwierdzają się w przekonaniu, że nie ma dla nich pracy. Bo albo za mało płatna, albo zbyt wysokie wymagania, albo za daleko. I oczywiście wymyślają jeszcze milion innych powodów, dla których nie mogą znaleźć pracy. Chcą się w ten sposób sami przed sobą usprawiedliwić. Ale to wszystko tylko wymówki. Nie daj im się.

Kto ma tu rządzić?

Ja się pytam: dlaczego do jasnej Anielki masz oddawać swoje życie w ręce innych ludzi i zdawać się na ich łaskę? Kiedy przeglądasz ogłoszenia, właśnie to robisz, bo to osoby, które je publikują mają władzę, a nie Ty. To oni dyktują warunki i rzadko biorą pod uwagę możliwość negocjacji. Nie zrozum mnie źle – wcale nie twierdzę, że ogłoszenia o pracę w Internecie to zły sposób na szukanie pracy. Dla wielu właśnie ten sposób może stać się odpowiedzią na pytanie jak szybko znaleźć pracę. Mnóstwo ludzi na tym korzysta i dostaje pracę, z której później jest zadowolona. Nie chcę tylko, żebyś dla pieniędzy wykonywał pracę, która nie będzie dawała Ci satysfakcji, bo zwyczajnie na to nie zasługujesz.

Chodzi mi o to, że gdybyś odwrócił role i stał się tym, który wybiera, zyskałbyś na tym o wiele więcej.

Ty wybierasz

Dlaczego to pracodawca ma wybierać pracownika? Czy nie chciałbyś być tym który wybiera swojego pracodawcę? Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do systemu ubiegania się o pracę, że bez namysłu się mu podporządkowujemy. A tak naprawdę zamiast „ubiegać się o pracę”, możemy ją po prostu wybrać. Dopiero wtedy pytanie „jak szybko znaleźć pracę” nabiera sensu, bo dopiero wtedy naprawdę zaczynamy jej szukać zamiast zdawać się na przypadek. Wystarczy tylko zmienić podejście i sposób działania.

Co da Ci „wybieranie pracy”, czego nie da Ci „ubieganie się o nią”?

 • Większe zadowolenie z pracy.
 • Większe zarobki.
 • Większa efektywność.
 • Więcej wolnego czasu.
 • Większa kontrola nad własnym życiem.

Myślenie to też działanie

Jeśli chcesz zostać tym, który wybiera, musisz podjąć działanie. Zaangażować się w nie na 100%. Cały czas myśleć o nowych możliwościach i rozwiązaniach problemów, które napotykasz. Chcesz pracować jako cukiernik, a nie masz książeczki sanepidowskiej? Jak najszybciej ją wyrób, zamiast tłumaczyć się, że to długo zajmie. Tutaj nie ma miejsca na wymówki. Albo chcesz zarabiać, albo nie. Albo chcesz doświadczyć tego, jak szybko znaleźć pracę, albo pozostać na etapie wiecznych poszukiwań. Czas, który poświęcisz na wszystkie czynności, które mogą posunąć się do przodu w poszukiwaniu pracy, na pewno Ci się zwróci.

Jako działanie rozumiem:

 • poznanie samego siebie, żebyś wiedział, jaki rodzaj pracy chcesz wykonywać.
 • zorientowanie się w płacach obowiązujących na interesujących Cię stanowiskach.
 • wyszukiwanie w Internecie firm, które zajmują się tym, w czym chcesz pracować.
 • uruchomienie kontaktów, pytanie znajomych, którzy mogą Ci pomóc w znalezieniu pracy.
 • szukanie wszelkich możliwości, które dają Ci możliwość zarobku.

Jak szybko znaleźć pracę? Pukaj w zamknięte drzwi. Otworzą Ci, uwierz mi.

Słyszałeś kiedyś o Łukaszu Jakóbiaku? Jeśli nie, polecam Ci przeczytać jego historię albo zobaczyć 20-minutowy filmik na YouTube, w którym opowiada, czego zdołał dokonać w życiu. Był człowiekiem, który na każde CV dostawał odmowną odpowiedź. Pewnego dnia postanowił, że nie będzie się zdawał na łaskę innych i weźmie sprawy w swoje ręce. Wywiesił swoje ogromne CV na ekranach dźwiękoszczelnych, żeby pracodawcy mogli go zauważyć. Od tamtego dnia jego życie zmieniło się diametralnie, a dzisiaj jest celebrytą i znanym dziennikarzem.

Bądź jak Łukasz. Wykaż się kreatywnością. Cały czas szukaj nowych alternatyw, które mogą dać Ci zarobek. Wysyłaj maile do firm, które mogą dać Ci pracę, nawet jeśli nie prowadzą rekrutacji. Rozmawiaj z osobami, które mogą pomóc Ci znaleźć pracę. Zastanów się nad założeniem własnej firmy. Bądź przedsiębiorczy. Rozwijaj się. Zdobywaj wiedzę. Czytaj  książki i stawaj się coraz lepszym w tym, co chcesz robić. Znajduj coraz to nowe sposoby na to, jak szybko znaleźć pracę. Jeśli Ty nie weźmiesz własnego życia w swoje ręce, nikt inny tego za Ciebie nie zrobi. Po prostu próbuj – jeśli coś zadziała, idź za tym, a jeśli nie, wypróbuj coś innego. I nie daj sobie wmówić, że się nie da, bo Ci którzy to mówią, nigdy sami nie spróbowali.

Nie mów o sobie

Kiedy piszesz do swojego przyszłego pracodawcy albo z nim rozmawiasz, nie mów o tym, jak bardzo zależy Ci na tej pracy. Jak wiele osiągnąłeś. Jak dobrze umiesz obsługiwać kasę fiskalną. Jego to nie obchodzi. Nie obchodzi go też, że Twoim zmartwieniem jest to, jak szybko znaleźć pracę. Obchodzi go za to przede wszystkim to, co ON będzie z tego miał. Co mu to da, że Cię zatrudni? Czy jego firma dzięki Tobie się rozwinie? Czy nie będzie tego żałował?

Przedstaw siebie jako rozwiązanie jego problemów. Z obserwacji często możesz wywnioskować, jakie ludzie mają problemy. Rozwiązywanie tych problemów zawsze jest najlepszym źródłem dochodu.

Zbyt łatwe?

To, co napisałam, wielu osobom może wydawać się abstrakcją. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy uważają, że to zbyt piękne, żeby było prawdziwe, szanuję to. Zdaję sobie sprawę, że żeby przyjąć taki model myślenia, potrzebne jest sporo odwagi, trochę zacięcia i dużo optymizmu. No i przede wszystkim dystans. Ale mogę Cię zapewnić, że się opłaca. To jest właśnie przepis na to, jak szybko znaleźć pracę.

Jak w tydzień znalazłam pracę, w której płacą mi 24 zł za godzinę?

Studiuję. Nie mogę sobie pozwolić na pracę na etacie, ani nawet na umowę zlecenie, bo studiuję jednocześnie na dwóch kierunkach i zajęcia zajmują mi całe dnie, od wtorku do piątku. Ale chciałam za wszelką cenę znaleźć jakieś zarobkowe zajęcie, które pozwoli mi uzbierać na nowy komputer. Ten, który mam teraz, doprowadza mnie do szału. Zacina się, wolno chodzi i dlatego nawet tak mała rzecz jak wrzucenie posta na bloga trwa o wiele dłużej, niż powinna. Postanowiłam, że tak być nie może.

W poszukiwaniu zleceń pracy w domu natknęłam się na zawód copywritera – osoby, która pisze teksty na zamówienie. Spodobało mi się. To było to, czego szukałam.

Zaczęłam od przeglądania ogłoszeń na OLX, ale nic nie znalazłam.

Założyłam konta na wszystkich portalach dla freelancerów, ale bardzo trudno było na nich o dobrze płatne i stałe zlecenia. Potrzebowałam czegoś, na czym naprawdę mogłabym zarabiać.

W międzyczasie w każdej wolnej chwili słuchałam szkoleń na YouTube, czytałam o pisaniu skutecznych tekstów i praktykowałam pisanie, między innymi tworząc nowe posty na bloga.

Stwierdziłam, że sama poszukam pracodawcy. Weszłam na trzy pierwsze strony, które pokazują się w wynikach wyszukiwania dla hasła „copywriter”. Wysłałam tylko trzy maile z zapytaniem, czy dana osoba potrzebuje pomocy. Jeden z nich dał mi pracę od zaraz i zagwarantował minimalną stawkę 24 zł za godzinę – tyle zajmuje mi napisanie artykułu, który jest wart 24 zł. Drugi na razie wisi w powietrzu, ale wszystko wskazuje na to, że w kwietniu poskutkuje dodatkowymi zleceniami.

Sama też piszę teksty dla klientów, więc jeśli chcesz, żebym coś dla Ciebie napisała, odwiedź stronę Copywriter – oferta.

Da się? Da się. Trzeba tylko chcieć i trochę wysilić mózgoczaszkę. Trzeba przyznać, że akurat mi poszło wyjątkowo łatwo, ale najważniejsze przesłanie jest takie,żeby uparcie dążyć do tego, czego się chce. Nie ma co sobie utrudniać, mnożyć przeszkód w wyobraźni i tracić czasu na wymówki. W końcu czas to pieniądz 🙂

Koniecznie daj mi znać, co myślisz o takim podejściu do sprawy 🙂

Miłej niedzieli!

 • adam adamiak

  Pieniądze, choć ważne, to nie wszystko .Pracuję w FastTony i na równi z pensją cenię satysfakcję jaką daje mi to zajęcia oraz możliwość rozwoju. Całości dopełnia zespół zgranych ludzi i życzliwy szef.

  • Jasne, pieniądze to tylko przyjemny dodatek, a przynajmniej tym powinny być. Ja cenię też efektywność, i dlatego podałam tutaj stawkę na godzinę 🙂 A wszystkie te rzeczy, o których piszesz – rozwój, zespół, dobry szef – bez nich nawet najwyższa stawka jest za niska.

 • Bardzo prawdziwy wpis. 🙂 Przeżyłam na własnej skórze, że się da znaleźć szybko pracę – trzeba chcieć. Teraz muszę chcieć na nowo.

 • Bardzo dobry wpis. Jeśli ktoś zada sobie choć odrobinę trudu i go przeczyta, być może przyjmie na barki tego kopa, któremu mu tym wpisem fundujesz 🙂 Zmiany w naszym życiu mają źródło w nas samych – to bardzo ważne. Pozdrawiam!

 • Zawsze trzeba dążyć do spełniania marzeń, jakie by one nie były, a praca powinna nas do nich przybliżać, a przynajmniej dawać radość. Fajnie, że udało Ci się znaleźć tak szybko pracę, która odpowiada Twoim zainteresowaniom. Oby tak dalej. 🙂

 • Zdecydowanie trzeba próbować, a nie tylko czekać. Masz rację, że pracodawca chce przeczytać w CV co z tego będzie mieć… Ponoć pracy jest na rynku coraz więcej, a chętnych żeby ją wziąść coraz mniej. Czas więc zacząć cenić swoją pracę właściwie.