Blogerzy dla BezpiecznaJa – wspierajmy!

W życiu są rzeczy ważne i ważniejsze. Pomoc innym to właśnie jedna z tych ważniejszych. Czasem wystarczy niewiele, żeby osiągnąć wielkie rezultaty, szczególnie, jeśli w jedno działanie angażuje się wiele osób.

O co chodzi w akcji BezpiecznaJa?

Wszystkim zależy na poczuciu bezpieczeństwa w życiu. Mnie również. Tobie też, prawda? Właśnie dlatego bardzo zachęcam Cię, żebyś wsparł/a akcję „Blogerzy dla BezpiecznaJa”! Ja też ją wspieram!

Akcja została zapoczątkowana przez zwyciężczynię konkursu na blog roku 2014. „Blogerzy dla BezpiecznaJa” to blogerska działalność charytatywna, której celem jest wsparcie kobiecego projektu bezpłatnych szkoleń dla kobiet i nastolatek w zakresie prewencji przemocy i gwałtu, BezpiecznaJa. Projekt rozpoczyna obecnie ogólnopolską trasę bezpłatnych szkoleń w każdym mieście dla uczennic lokalnych szkół gimnazjalnych i średnich oraz osobno dla kobiet 18+. Na początek tego celu (20 szkoleń w 10 miastach) Stowarzyszenie FAIR IS zbiera środki poprzez akcje crowdfunding’ową (CF).

Szkolenie jest mocno rozwojowe, motywujące, budujące świadomość i siłę do zmiany swojego życia. Ma na celu zapewnienie poczucia bezpieczeństwa wszystkim dziewczynkom, dziewczynom i kobietom.

Poczucie bezpieczeństwa to…

…świadomość, że nic Ci nie grozi.

…myśl, że świat jest dla Ciebie bezpiecznym miejscem.

…uczucie wewnętrznego spokoju.

…coś, bez czego nie da się być szczęśliwym.

Dlaczego poczucie bezpieczeństwa jest ważne?

Potrzeba bezpieczeństwa to najbardziej podstawowa potrzeba człowieka zaraz po potrzebach fizjologicznych. Osoba, u której nie jest ona zaspokojona, nie jest w stanie kochać, czuje się źle wśród innych ludzi, nie szanuje samej siebie i nie może się realizować. Bez poczucia bezpieczeństwa jesteśmy emocjonalnie niepełnosprawni.

Im więcej osób zaangażuje się w akcję, tym więcej dziewczyn i kobiet będzie mogło zyskać właśnie takie poczucie bezpieczeństwa!

Jak wesprzeć akcję?

Możesz wesprzeć akcję na dwa sposoby:

  • poprzez wpłatę na konto akcji
  • umieszczając wpis taki jak ten na Twoim blogu

Liczy się każda złotówka!

Akcję może wesprzeć każdy bloger. Cała akcja świetnie wpływa na PR bloga, a do tego powoduje zwiększenie odwiedzin.

Jeśli chcesz wesprzeć akcję wpisem na blogu, poniżej znajdziesz wskazówki, jak to zrobić.

  1. Każdy bloger i blogerka biorący udział we wspólnej akcji robią specjalny wpis na blogu.

Tytuł wpisu powinien zawierać zwrot: „Blogerzy dla BezpiecznaJa” oraz zawierać tę frazę w treści oraz słowach kluczowych żeby zwiększyć wyszukiwalność bloga po tej frazie. Szczególnie mocne jest działanie SEO na samym początku akcji, bo blog trafia w silniki Google’a jako jeden z początkowych i bardzo długo wyskakuje na pierwszych miejscach w wyszukiwarce.

Wpis musi tez zawierać aktywny link do akcji CF BezpiecznaJa (pomagam.im/BezpiecznaJa)

  1. Stowarzyszenie FAIR IS umieszcza logo i link do każdego bloga biorącego udział w akcji (po przesłaniu do nas linku do wpisu oraz logo) na bezpośredniej stronie bezpiecznaja.pl w zakładce „wspierający / blogerzy”. Dodatkowo raz w tygodniu publikujemy na naszym FP link do zaktualizowanej zakładki. To samo zostanie umieszczone w zakładce Wspierający / Blogerzy na oficjalnej stronie Stowarzyszenia FAIR IS, które jest patronem akcji BezpiecznaJa. [fairis.pl]

W akcję włączają się również sportowcy i muzycy.

  1. We wpisie powinna znaleźć się informacja o blogerze od którego wywodzi się akcja oraz zachęta dla czytelników i innych blogerów do wzięcia udziału w akcji. Oni również umieszczają u siebie we wpisie link do bloga, na którym trafili na akcję i zachęcają swoich czytelników. W ten sposób powstaje powiązana sieć linków.
  2. Należy też napisać w kilku słowach „co rozumiesz przez „poczucie bezpieczeństwa”” lub „dlaczego uważasz, że bezpieczeństwo jest ważne”.
  3. Gdybyś dodatkowo zechciał/a wesprzeć akcję jakąś wpłatą, nawet 5 zł, warto wtedy zakładając konto na pomagam.im założyć od razu konto firmowe z nazwą bloga, podać w opisie link do niego, jakiś ciekawy opis i dać się poznać jako darczyńca dodatkowej grupie docelowej, która przegląda profile tych, którzy wspierają projekt. Pojawia się wtedy od razu kolejny świetny, wysokowartościowy link prowadzący do Twojego bloga.

Kiedy Twój wpis powstanie, przyślij proszę link do niego oraz swoje logo na adres blogerzy@bezpiecznaja.pl.

Wspierajmy!

  • Justyna Kosieradzka

    Dziękuję Monia, że podzieliłaś się tymi informacjami. Nie wiedziałam o tej akcji, a dzięki Tobie przekażę dalej. Razem z koleżankami zastanowimy się którą formę wsparcia wybieramy. Pozdrawiam.